Smetana 200 aneb Proč bychom si netančili?

24.04.2024

15.2.2024 jsme uspořádali a zúčastnili se Krajské přehlídky scénického tance v projektu Smetana 200.

Co je projekt Smetana 200?

Smetana200 je otevřeným konceptem akcí všeho druhu s cílem připomenout výročí 200

let od narození Bedřicha Smetany v roce 2024. Smetana200 iniciuje, koordinuje a

podněcuje spolupráci pořadatelů napříč kulturní sférou, od prestižních hudebních

událostí až po podporu zájmových aktivit a edukačních programů.

Pro krajskou přehlídku jsme vybraly a tanečně zpracovaly dvě polky:

Jiřinkovou polku

Polka v F minor, B93

Taneční zpracování a interpretace pak padla na 5. ročník B a děvčata z ročníků II. Stupně.

Děvčata z 5.ročníku B na hudební podklad Jiřinkové polky ztvárnily příběh vztahů mezi děvčaty a choreografie se jmenovala "Mezi námi děvčaty"

Žákyně z ročníků II. Stupně na hudební podklad Polka v F minor, B93 ztvárňovaly verbálně i neverbálně "Okamžiky rozhovorů"

Obě choreografie byly porotou hodnoceny za vysokou taneční a technickou připravenost interpretů, za netradiční uchopení námětu a jeho zpracování.

Moc jsme si to užily!

© 2024 Aneri - Taneční škola z.s. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořte si webové stránky zdarma!